اردبیل – استاندار اردبیل با اعلام واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی هدف از فروش این واحد را ایجاد واحدهای دیگر و نیز اجرای پروژه های آبی و کشاورزی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، اکبر نیکزاد روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، افزود: ارزش ریالی مجتمع کشت و صنعت مغان 12 هزار میلیارد ریال است که با فروش آن چندین مجتمع کشت و صنعت در استان ایجاد می شود.

وی با اشاره به اجرای راه آهن اردبیل – میانه اجرای این پروژه را مایه افتخار جامعه مهندسین کشور و استان

اردبیل دانست و تصریح کرد: ابنیه و زیرساخت این پروژه آماده شده و ظرف چند ماه آینده ریل گذاری بخشی از آن آغاز می شود.

استاندار اردبیل قابلیت های کشاورزی استان را یادآور شد و گفت: اراضی کشاورزی استان هشت هزار کیلومتر مربع بوده که 33 درصد از این میزان اراضی زراعی آبی است.

وی گفت: با تکمیل سدهای در دست اجرا 194 هزار هکتار از اراضی استان نیز به اراضی کشت آبی تبدیل و با اضافه شدن 24 درصد دیگر ، اراضی آبی استان به 57 درصد افزایش می یابد.

وی از وجود قابلیت های بالای گردشگری از جمله آثار تاریخی و آب گرم های معدنی در استان خبر داد و افزود:

دو هزار 600 اثر تاریخی در استان شناسایی و یک هزار و 700 اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

وی با اشاره به شناسایی 117 مورد آب گرم در استان از بهره برداری از 17 مورد از آب های گرم خبر داد .

به گفته وی ، در شش ماهه اول سال جاری 9 میلیون گردشگر وارد استان اردبیل شده و از ظرفیت های گردشگری استان اردبیل بهره برده اند.

نیکزاد به اقدامات انجام گرفته در هفت سال گذشته اشاره کرد و از چهارر برابر شدن اقدامات و خدمات در طول این هفت سال در مقایسه با قبل از سال 84 خبر داد.

وی ادامه داد : تا سال 84 تنها 57 روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی بهره مند بودند که این میزان در حال حاضر به 300 روستا رسیده است.

وی با بیان اینکه هنوز در شان و منزلت مردم و استان خدمات لازم ارائه نشده است ، تصریح کرد: شان و منزلت مردم به اندازه ای است که ما باید به طور شبانه روزی تلاش کرده و امکانات لام برای آسایش مردم را تامین کنیم.

8124/530

انتهای پیام /*

 

==========================================

بله کشت و صنعت مغان رو بفروشید و در شهرهای اردبیل و ..... واحد صنعتی بزنید. خیلی منصفانه هست...

 

 

آقای استاندار ::: کشت و صنعت مغان ارث پدرتان هست که هرجور بخوایید خرج میکنید؟

آیا نظر مردم منطقه مغان را در مورد این ایده من دراوردیتان میدانید؟