http://aranmoghan.ir/sites/default/files/styles/large/public/images/aranmoghan1872.jpg

به گزارش مغانه به نقل از آران مغان، محمد باقر قالیباف عصر پنج شنبه در دیدار با جمعی از مردم در مسجد قدس شهرستان اردبیل افزود: در مرحله پس از کنترل قیمت کالاهای اساسی مصرفی نسبت به تثبیت قیمت ارز نیز اقدام خواهم کرد.


وی گفت: اگر اینجانب صاحب مسوولیت شوم در دو سال اول مردم برکاتی در ابعاد فرهنگی و اقتصادی را در زندگی خود خواهند دید و این امر امکان پذیر است و آنهایی که از نزدیک با من آشنا هستند می دانند که من قولی نمی دهم که نتوانم به آن عمل کنم.

قالیباف با بیان این که قصد ایجاد ذره ای ناامیدی نداریم اظهار کرد: جوانان امروز از جوانان دهه اول انقلاب نیز پرشورتر و فعال تر هستند، البته آن زمان فرصتی بود اما امروز زمینه برای نقش آفرینی آنها فراهم نیست.

او بیان کرد: این امکانات موجود و حرکت های عظیم در کشور همه توسط جوانان ایجاد شده و ما ناامید نیستیم و با امکاناتی که داریم تنها نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ جهادی برای پیشرفت هستیم.

وی افزود: ما نیازمندیم تا با کار و تلاش در بستر عقلانیت و معنویت و با کمک پروردگار ، خرد جمعی ، تدبیر و کار جمعی با استفاده از غیرت و همت جوانان این مرز و بوم به پیش برویم.

قالیباف با بیان این که در نظام ما اولویت با محرومان و دهک های پایین جامعه است، گفت: ما نباید بی انصافی کنیم و باوجود توطئه هایی که علیه کشور شده که می توانست هر نظامی را ساقط کند توانستیم پیشرفت های قابل توجهی داشته باشیم که باید قدردان آن بود اما امروز دهک های پایین جامعه نیازمند توجه بیشتری هستند و همه مردم بدون شک از این امر رضایت دارند و اگر قرار است عدالت ، همدلی و همبستگی داشته باشیم باید اول تبعیض ها را رفع کنیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: کسانی که حقوق کمتری می گیرند نباید با سایرین به یک میزان مالیات پرداخت کنند و نباید بیمه روستایی مزایای کمتری نسبت به بیمه شهرنشینان داشته باشد و این امر نباید در جامعه اتفاق بیافتد.

وی اضافه کرد: اگر در دولت آینده مسوولیت بگیرم در حوزه مسایل کشاورزی ، اقتصادی و بویژه صنعت توجه بیشتری خواهم کرد.

وی با اشاره به موضوع یارانه ها ادامه داد: در همه دنیا تصمیم گیری در حوزه های کشاورزی و صنعت از منطق برخوردار است و در زمینه یارانه ها علاوه بر یارانه نقدی ، یارانه تولید را نیز مدنظر قرار خواهم داد تا بتوانیم تولید را در روستاها را در کنار بخش صنعت راه اندازی کنیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: پس از بدست گرفتن مسوولیت اجرایی کشور بطور مداوم در بین مردم خواهم بود و به قانون اساسی که میثاق ملت بوده و به خصوص به اصول 15 و 19 که مربوط به حقوق قومیت هاست ، توجه ویژه ای خواهم کرد.

وی بیان کرد: تداوم انقلاب اگر سخت تر از پیروزی انقلاب نباشد آسان تر از آن نیست و این امر در گرو این است که نظام اسلامی مستقر بتواند یک زندگی رحمانی برای مردم درست کند و مردم در سایه انقلاب هم به دنیای خود برسند و هم آخرت آنها را تضمین کند.

او افزود: راه دیگر این است که خدای ناکرده فقر در جامعه به گونه ای توسعه پیدا کند که انسان ها را از دین باز دارد که این یک خطر جدی است چرا که می تواند ما را از اسلام و نزدیکی به خداوند متعال دور کند.

قالیباف همچنین با اشاره به اهداف و مبارزات در طول انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید دقت کنیم تا مهم ترین اهداف انقلاب یعنی زندگی رحمانی و انسانی را در جامعه تحقق بخشیم.
منبع : ایرنا
انتهای پیام/