http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1392/06/24/IMG11315027.jpg
پارس آباد – خبرگزاری مهر: نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند پیگیری منطقه ویژه آزاد تجاری ارس گفت: طرح تبدیل پارس آباد به منطقه آزاد تجاری بزودی به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب برومند پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های در دست اجرای پارس آباد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اضافه شدن پارس آباد به منطقه ویژه آزاد تجاری ارس در دولت دهم مطرح شده بود و بزودی این طرح برای تصویب به هیئت دولت یازدهم ارسال می شود.

به گفته وی در صورت تصویب نهایی در هیئت دولت، شهرستان پارس آباد به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل خواهد شد .

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس همچنین با اشاره به اجرای پروژه های زیرساختی در حوزه های مختلف یادآور شد: هم اکنون پروژه های مانند توسعه فرودگاه، چهارباندکردن پارس آباد - سربند، بیمارستان 12۰ تختخوابی، و... در دست اقدام بوده که نیازمند اعتبار است.

وی با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز این طرح ها که مرتبط به وزارت راه و شهرسازی است، بزودی تامین خواهد شد، تاکید کرد: با تکمیل و بهره برداری از پروژه پایاب سدخداآفرین و پایان مطالعه نفت مغان نرخ بیکاری در منطقه کمتر شده و شاهد رشد و شکوفایی استان خواهیم بود.

به گفته برومند با بهره برداری از طرح ملی پایاب سدخداآفرین بیش از 70هزار هکتار ازاراضی دیم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار و 12 هزار هکتار از اراضی دیم استان آذربایجان شرقی به آبی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ملی تاکنون 180 میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: تکمیل این طرح بزرگ به بیش از 10 هزار میلیاد ریال اعتبار نیاز دارد که باید در تامین این اعتبار تسریع شود.

این نماینده مجلس همچنین از پرداخت تسهیلات 120 میلیون ریالی برای ساکنان منطقه محروم شهید مطهری معروف به زیرنهرتراب پارس آباد خبر داد و عنوان کرد: این تسهیلات در قالب طرح مقاوم سازی مسکن با کارمزد چهار درصد و باز پرداخت 15 سال است.

وی با بیان اینکه امسال تسهیلات مقاوم سازی از 100 میلیون ریال به 120 میلیون ریال افزایش یافته است، خواستار حل مشکل سند مالکیت شهروندان ساکن در محله شهید مطهری این شهرستان شد.