به گزارش مغانه به نقل از آران مغان، رئیس اداره ورزش و جوانان پارس آباد در حاشیه این رقابتها گفت: با اتمام مرحله مقدماتی این رقابتها که با حضور 20 نفر برگزار شد، 16 نفر به مرحله نهایی و فینال این دوره راه یافتند.

بقیه در ادامه مطلب


مروت مهر آور با بیان اینکه مرحله مقدماتی این رقابتها در دو آیتم استاندارد برگزار شد، افزود: این آیتم ها شامل غلتاندن شش دور لاستیک در 60 ثانیه و حمل دو چمدان بتنی بطول 20 متر بصورت رفت و برگشت بود که 16 ورزشکار با کسب حدنصاب لازم به مرحله بعد راه رفتند.

وی ادامه داد: در این دوره از رقابتها 20 ورزشکار به عنوان قویترین ورزشکار از چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و اردبیل حضور دارند که در سه مرحله مقدماتی، نیمه قهرمانی و قهرمانی با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

 

مهرآور سطح کیفی این رقابتها را به لحاظ فنی و تعداد شرکت کننده مطلوب و قابل توجه دانست و اضافه کرد: تمام تلاش و دغدغه ما این است که این پیکارها به بهترین نحو ممکن و با شکوه خاصی برگزار شود که برنامه ریزی های لازم برای تحقق این مهم صورت گرفته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان پارس آباد، اظهار داشت: با هدف احیا و معرفی فرهنگ، آداب و سنن بومی منطقه و نیز شناساندن صنایع دستی منطقه ، دو دستگاه آلاچیق و نماد عشایر در محل برپایی مسابقات نصب و تولیدات بومی منطقه به نمایش گذاشته شد.

وی بیان کرد: به منظور ایجاد شرایط برای حضور تماشگران در این رقابت ها، چهار دستگاه اتوبوس از سوی شرکت اتوبوس رانی برای جابجایی و ایاب و ذهاب تماشگران به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، از حاشیه های این رقابتها حضور علی داداشی برادر مرحوم روح الله داداشی قویترین مرد ایران و جهان که بعنوان میهمان ویژه و کارشناس این مسابقات حاضر بود و پخش برنامه های شاد و متنوعی از جمله موسیقی محلی، حرکات نمایشی ، اجرای طنز و مسابقه ویژه تماشاگران از دیگر برنامه های اجرا شده در این مسابقات بود.


http://www.aranmoghan.ir/sites/default/files/fullimages/photo.1%20%284%29.JPG

http://www.aranmoghan.ir/sites/default/files/fullimages/photo.1.JPG

http://www.aranmoghan.ir/sites/default/files/fullimages/photo.1%20%2818%29.JPG

http://www.aranmoghan.ir/sites/default/files/fullimages/photo.1%20%2819%29.JPG