پارس آباد رتبه اول کشور در تولید سورگوم بذری است

پارس آباد رتبه اول کشور در تولید سورگوم بذری است

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1392/05/17/IMG11220296.jpg

ارس آباد - خبرگزاری مهر: مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد گفت: این شهرستان رتبه اول کشور در تولید سورگوم بذری است و هم اکنون 100 درصد نیاز کشور به سورگوم بذری در این شهرستان تامین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه بخش کشاورزی پارس آباد اضافه کرد: این شهرستان با تولید سالانه بیش از هزار و 700 تن بذر سورگوم در رتبه اول کشور است.

وی از شروع برداشت محصول سورگوم بذری در این منطقه خبر داد و افزود: در سال زراعی جاری 417 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت سورگوم بذری اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد تصریح کرد: پیش بینی می شود، امسال از این میزان اراضی اختصاصی بالغ بر هزار 700 تن سورگوم بذری در این شهرستان استحصال شود.

وی با بیان اینکه بذر تولیدی این شهرستان پس از فرآوری و بسته بندی به استان های مختلف ارسال می شود، ادامه داد: از بذر سورگوم پس از کاشت، سورگوم (علوفه دام) به دست می آید.

فرماندار پارس آباد نیز در این جلسه از اختصاص 140 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای 75 طرح کشاورزی در قالب کارگروه توسعه بخش کشاورزی خبر داد و یادآور شد: طرح های کشاورزی بدون معطلی و با سرعت توام با دقت در این شهرستان بررسی می شود.

ولی کریمی با اشاره به حمایت جدی از طرح های توسعه بخش کشاورزی عنوان کرد: هیچ محدودیتی در ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان اجرای طرح در زمینه کشاورزی و صنایع وابسته به آن در این شهرستان وجود ندارد.

/ 1 نظر / 25 بازدید
soheil73

شما همین الن لینگ شدی پس منو بلینک ممنون[خجالت]آدرسمp-k-p.blogfa.com