چهارمین مدال برای کاروان ایران/ نصیر شلال نقره گرفت

نصیرشلال در یک‌ضرب دو بار وزنه 183 کیلوگرم را روی زمین انداخت اما در آخرین شانس خود وزنه 184 کیلوگرم را بالای سر برد.

 در حرکت دوضرب نصیرشلال پشت وزنه 222 کیلوگرمی که برایش انتخاب شده بود،‌قرار گرفت و با وجود لیفت خوب وزنه را به زحمت بالای سر برد، اما به هر شکل ممکن آن را مهار کرد و دو چراغ سفید گرفت تا این وزنه برای او ثبت شود.

 در حرکت دوم نصیرشلال 227 کیلوگرم را زد اما در حرکت سوم نتوانست وزنه 229 کیلویی را بزند و به نشان نقره بسنده کرد.

 

 

وزنه بردار اوکراینی با مجموع 412 کیلوگرم و با یک کیلو اختلاف طلا گرفت. وزنه بردار لهستانی هم برنز گرفت.

 

 

نواب نصیر شلال پس از کسب مدال نقره المپیک در وزنه‌برداری در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ واقعا خوشحالم که با کسب مدال نقره دل تمام ایرانی‌‌ها را شاد کردم. امیدوارم این مدال‌ها توسط ورزشکاران دیگر تداوم داشته باشد تا به وسیله این افتخار‌ها پاسخی بدهیم به دعای خیر مردم عزیزمان که همیشه از ما حمایت می‌‌کنند. واقعا خوشحالم که با این مدال توانستم حمایت‌های مردم ایران را جبران کنم.

 وی درباره پیش‌بینی خودش از المپیک بیان کرد:‌ تفکر حرفه‌ای ایجاب می‌کند قبل از مسابقات به مداال فکر نکنیم و تنها به دنبال بهترین نتیجه باشیم. من نیز می‌خواستم بهترین وزنه‌ها را بزنم و عملکرد‌ قابل قبولی داشته باشم. خدا را شکر می‌کنم توانستم مدال نقره المپیک را به دست آورم. المپیک برای من آمد داشت. امیدوارم بتوانم در آینده مدال‌های دیگری به دست آورم.

 نصیر شلال در پاسخ به این سوال که آیا به کسب مدال نقره قانع نشده بودی بیان کرد: وزنه آخر را درتمرین‌هایم زده بودم اما همانطور که می‌گویید مدال نقره‌ من را قانع کرده بود. به این دلیل که اولین مدال جهانی من بود، کمی وزنه آخر را دست کم گرفتم. از نتیجه‌ام راضی‌ام و به همین دلیل در وزنه‌ آخر نتوانستم آن عملکرد کامل را داشته باشم. البته خسته‌ هم بودم و این مساله هم تاثیرگذار بود.

/ 0 نظر / 8 بازدید